SilentLab na Red Dot Design Awards 2019

Česká společnost SilentLab obdržela to nejprestižnější mezinárodní designové ocenění. Red Dot Design Awards 2019 získaly hned dva její stěžejní produkty: MICROOFFICE UNIQ a MICROOFFICE CUBIQ, unikátní mikrokanceláře, které vyhrály v kategorii Produktový design.

Češi bodovali na designérských Oscarech. Vyhrálo dřevěné prkénko i mikrokanceláře

Mezinárodní ocenění designu Red Dot Design Award získala podle zjištění Hospodářských novin řada českých značek. Jednou z úspěšných byla firma SilentLab, která se do soutěže přihlásila s odhlučněnými kancelářemi. Podívejte se na další české produkty, které v soutěži přezdívané designérský Oscar bodovaly.

Deset českých projektů získalo prestižní ocenění Red Dot.

Porota ocenila mikrokanceláře, novou škodovku, retrotramvaj či netradiční lavičky a koše.

Deset českých projektů letos uspělo v prestižní soutěži Red Dot Design Awards 2019 v konkurenci více než 5500 produktů z 55 zemí světa. Ocenění za produktový design, komunikační design a designový koncept obdrželo celkem 1549 návrhů. Tuzemské firmy se v této soutěži dlouhodobě prosazují, od roku 2010 již získalo „červený puntík“ 91 z nich. Cenu laureáti obdrží v červenci v německém Essenu.

Minimalist Design and Focus-Enabling Acoustics

MICROOFFICE PRIME is SilentLab's latest office solution.

Czech acoustics pioneer SilentLab presents another innovation in the field of sustainable sound solutions for the office. MICROOFFICE PRIME is the newest addition to their flagship MICROOFFICE product line of acoustic workspaces.

Ideální zasedačka? Aby v ní nebylo dusno a špatná akustika

Jak by měla vypadat ideální zasedačka? Co by v ní nikdy nemělo chybět? A co by v ní naopak nikdy nemělo být? S touto sadou otázek jsme oslovili hlavní partnery soutěže Zasedačka roku. Tady jsou jejich rady a zkušenosti:

Nenechte se rušit – firma SilentLab dodává ticho tam, kde chybí

Efektivitu práce ovlivňuje mnoho faktorů. Fyzický stav pracujícího, dále jeho motivace, v mnoha případech síla jeho vůle. V neposlední řadě hraje roli také okolí. Nepořádek na stole? Kolega si donesl na oběd syrečky? Anebo je všude takový hluk, že by těch známých špendlíků na podlahu musel spadnout celý pytel, aby to bylo vůbec slyšet? I v takovém prostředí si však člověk může vytvořit svou „oázu klidu“.

Heslem české firmy SilentLab by mohlo být „ticho nad zlato“. Firma se totiž zaměřuje na výrobu tichých mobilních kanceláří, závěsných telefonních boxů či například akustických taburetů. Veškeré jejich výrobky mají za cíl jediné – poskytnout lidem co nejklidnější pracovní prostředí. To podle firmy zvyšuje produktivitu práce až o 10 % denně.

How to Find Private Space at Work

MICROOFFICE sustainable sound solution by SilentLab.

SilentLab’s MICROOFFICE collection by architects Vojtech Kaas and Jan Kalivoda is a sustainable sound solution for the workplace. MICROOFFICE PRIME, the bright and airy MICROOFFICE UNIQ, the larger MICROOFFICE CUBIQ and the modular MICROOFICE QUADRIO are self-contained private workspaces ready for use in any office, without the need for structural modifications or renovations.

České firmy mění přístup k modernizaci nových i starých budov po celém světě

Kancelářský prostor se v posledních letech rychle mění a klade důraz na flexibilitu. Zdravé pracovní prostředí, vhodné osvětlení, akustika nebo produktivita v minulosti nebyly v českých kancelářích důležitými tématy. V nových projektech se na obojí již poměrně běžně myslí, starší budovy ale také musí držet krok s dobou.

Svá řešení nabízí Spaceti nebo MicroOffice, původem české firmy zabývající se nástroji chytré spolupráce a flexibilního pracoviště. Obě společnosti jsou zárověň partnery v soutěži CBRE Zasedačka roku.

SilentLab Unveils New MICROOFFICE

A groundbreaking workplace evolution from a dynamic team of acoustics experts.

MICROOFFICE UNIQ, the larger MICROOFFICE CUBIQ and the modular MICROOFICE QUADRIO are self-contained private workspaces ready for use in any office, without the need for structural modifications or renovations. By merging cutting-edge acoustic technology with an iconic design style, SilentLab has developed a solution that ensures silence and privacy while integrating seamlessly with its environment.

Culture@SilentLab – Five Questions with Jan Kanka

This years Orgatec is about culture@work and visionary concepts for a new working culture. Officerepublic is interested in how participants in the Orgatec describe the culture in their own company and their vision on the workplace of the future.

To clarify this vision, we asked five questions to more than 400 participating office furniture manufacturers.  This article is about Culture@Silentlab with the companies CEO Jan Kanka…

Chcete zažít opravdovou revoluci v pracovním prostředí a zvýšit efektivitu vašich zaměstnanců na maximum? Pořiďte do vaší firmy MICROOFFICE.

Firmy od svých zaměstnanců vyžadují špičkové výkony, ale na oplátku by jim taky měly umět nabídnout klidné místo, kde se lidé budou moci bez vyrušování soustředit. Běžné zasedačky to nesplňují, protože jsou prakticky permanentně plné.

Vybudovat tiché místo na práci nebo důležitá jednání však neznamená, že by bylo nutné rozebrat open-space do posledního šroubku a celý ho přestavět. Řešení je mnohem jednodušší, stačí do něj umístit jednu nebo více unikátních mikro kanceláří. Ty nejmodernější aktuálně představuje společnost SilentLab, která se zabývá akustikou kancelářských prostor. Firmám nabízí menší MICROOFFICE UNIQ nebo větší MICROOFFICE CUBIQ.

Soutěž o podnikatelský příběh roku 2017.
Podpořte SilentLab svým hlasem.

SilentLab - Vadil jim rostoucí hluk v otevřených kancelářích, proto začali hledat cesty, jak zaměstnancům ulevit. Vyrábějí odhlučněné minikanceláře, stěnové obklady, paravány, nabízejí poradenství. Pracovníci, kteří nebojují s hlukem, jsou podle nich šťastnější a produktivnější.

Před třemi lety Jaroslav Vendl a Petr Konečný rozbíhali společnost, která prodává prosklené příčky do kanceláří. Čím víc kancelářských prostor se svým podnikáním navštívili, tím víc si uvědomovali, jak je toto prostředí hlučné a plné rušivých vlivů.

Začali proto uvažovat o akustických řešeních, která by jim pomohla jejich produkt vylepšit. Projekt SilentLab se začal rýsovat poté, co potkali Jana Kaňku, absolventa oboru akustika na stavební fakultě ČVUT a jednoho z mála lidí v Česku, jenž má o problematice zvuku ve stavebnictví širší povědomí. Stačilo několik vzájemných setkání a nápad obchodu s tichem byl na světě.

 

Řešení akustiky dodatečně se kancelářím prodraží

Většina firem akustický komfort v administrativních prostorách neřeší. Hluk a horší srozumitelnost mají přitom významný vliv na výkon zaměstnanců. V akusticky neupraveném open spacu pracuje člověk přibližně půl hodiny každý den neefektivně.

Uši pracují 24 hodin denně. Vnímají vyzvánění telefonů, hovory kolegů, klapání podpatků na chodbě nebo puštěnou televizi. Kvůli hluku jsou lidé ve velkoprostorových kancelářích méně produktivní, přičemž s pozorností mají větší problém introverti než extroverti. Převážná většina firem se však zvýšenou hlučností v pracovním prostředí nijak zvlášť nezabývá. Důvodem je to, že společnosti často vůbec netuší, že by měly akustiku řešit. A obvykle to nevědí ani architekti, kteří podnikům tyto prostory navrhují.

Jan Kaňka, Co-Founder SilentLab: „Odhlučněné mikro kanceláře do officů jdou na dračku“

V BusinessAnimals.cz milujeme firmy, které nabízí neobvyklé produkty a razí neotřelou cestu. Ať už jde o technické vychytávky nebo cokoliv, co se vymyká normálu, zajímá nás to. SilentLab vyrábí akustický nábytek.

Akustický? Ano, slyšíte dobře. Ve světě je to obrovský trend a 29letý managing partner Honza Kaňka se svým týmem ho přináší do Česka. Akustika pracovního prostředí je klíčová, zvlášť v moderních open spacech. Na úspěšné cally potřebujete klid, a pokud se už nechcete zavírat na záchodě při každém důležitém telefonátu, koupíte si jednoduše na telefonování odhlučněnou mikro kancelář. „Vypadá skoro jako londýnská telefonní budka, možná proto se na veletrhu tak líbila Britům,“ směje se Honza, když vlajkovou loď své firmy předvádí. Jak se mu inovativní produkt prodává?

SilentLab propojuje design s akustickým komfortem

Nikdy není úplně jednoduché propojit exaktní vědu a kvalitní design. Jednou z firem, pro které je tato kombinace klíčová, je společnost SilentLab. Nabízí akustický komfort, kvalitu a designová řešení.

Ve své práci se zaměřuje na tři základní oblasti, respektive prostředí, která díky svým řešením vylepšuje. Akustika velkoprostorových kanceláří různých rozměrů je dnes díky zvyšujícímu se množství takových pracovišť stále aktuálnějším tématem. Její kvalita ovlivňuje příjemnost pracovního prostředí a tedy výkon i spokojenost zaměstnanců. V místech, kde se konají konference nebo přednášky, je naopak cílem, aby akustika omezila rušivé vlivy a zvýraznila hlas řečníka. Třetím tématem, na který se SilentLab zaměřuje, jsou pak společné prostory jako vstupní haly nebo recepce.

Firma z Měcholup bojuje i proti hluku v open spacech. Máme zahraniční ambice, říká spoluzakladatel

Nemůžete se soustředit na práci, protože o stůl vedle se kolega po telefonu snaží prodat produkt, nebo tam zrovna probíhá improvizovaný míting. To snižuje produktivitu a zaměstnavatel přichází o peníze vynaložené na mzdách. Další scénář: Když si potřebujete zatelefonovat, třeba domů, kolegové slyší každé Vaše slovo, a to není zrovna příjemné.

Nešvary moderních kancelářských prostor, čím dál častěji takzvaných „open officů“, mají hodně co dočinění s akustikou. Tomu chce se svými řešeními učinit přítrž česká firma z Horních Měcholup SilentLab. O trendech v kancelářské architektuře, jejích produktech i zahraničních ambicích jsme se bavili se spoluzakladatelem Janem Kaňkou.