3 tipy, jak vytvořit to nejlepší místo pro práci a zvýšit produktivitu

Určitě to znáte. Vstoupíte do místnosti a cítíte se tam jako doma. Prostě všechno je vyladěné do posledního detailu a dokonale do sebe harmonicky zapadá. Stává se nám to v restauracích, v galeriích, divadlech, ale v kancelářích jen zřídkakdy. Čím to vlastně je? Může estetika prostředí zvýšit produktivitu práce?

Produktivní pracovní prostředí bývá téma, které aktuálně hýbe kancelářským světem. Jenže není to zas tak lehká disciplína. Každá kancelář se totiž skládá z mnoha různých prvků, které na každého z nás působí trochu jinak. Zároveň platí, že tyto detaily nám sami o sobě spásu nepřinesou, důležité je, jak na nás pracoviště působí jako celek. Kde tedy začít?

1. TICHO NADE VŠE

V současné době jsou u zaměstnanců stále oblíbenější menší uzavřené kancelářské prostory, avšak u zaměstnavatelů je to opakem. Firmy dávají přednost velkým open space prostorům, kde se často kumuluje hluk a není možné v něm v klidu a efektivně pracovat . Řešením jsou akustické zasedací místnosti MICROOFFICE®, které lze umístit do kancelářských prostor, i třeba do logistických hal, bez jakýchkoliv stavebních úprav. Zasedačky zajistí uživateli potřebné soukromí, ticho a klid na práci, nebo poslouží jako místo pro nerušený online meeting v pohodlí vaší kanceláře.

2. VYBARVĚTE SE

Používání barev v interiéru je komplexní tématika. Pokud máte jasnou koncepci a cit pro kombinování, můžete pro spokojenost svých zaměstnanců udělat hodně, v opačném případě můžete ale dost zkazit. Obecně platí, že teplé barvy povzbuzují, studené vybízí spíše k pasivitě, tmavé barvy uklidňují. Ideální je kombinovat maximálně tři barvy a platí, že bílou nic nezkazíte.

3. POSVIŤTE SI NA TO

Dalším klíčovým faktorem je světlo. Pro práci na počítači je ideální dobře osvětlená místnost s velkým množstvím oken, i kvůli větrání. Jenže co když je oken nedostatek? Instalujte osvětlení, které maximálně napodobí to přirozené. Dnes již existuje speciální typ osvětlení napodobující přirozené denní světlo, a proto se i v interiéru můžete cítit jako pod širým nebem. Ale o prokognitivním světle zase příště.