Novinky

FEEL WELL WORK WELL

Praha, dne 24. dubna 2024

V dnešním kancelářském prostředí je wellbeing zaměstnanců základem úspěchu. Vedoucí pracovníci dávají přednost takovému prostředí, které podněcuje produktivitu a podporuje zdravý poměr mezi prací a soukromým životem. Přečtěte si naše tipy, jak vaši kancelář přetvořit na místo, kde se snoubí pohoda a efektivita.

SilentLab představuje novinku pro výrobní, logistické i kancelářské prostory: produktovou řadu SPARK FAMILY

Praha, dne 22. listopadu 2023

Český výrobce akustického designového nábytku SilentLab představuje produktovou novinku – odhlučněnou zasedací místnost MICROOFFICE® SPARK⁴. Vysoce odolný akustický prostor patří do letošní nové produktové řady SPARK FAMILY.

Inovativní řešení v mžiku plnohodnotně přemění jednu místnost na dvě

Praha, dne 31. října 2023

Nedostatek soukromí, hlučnost a nízká srozumitelnost jsou jen některé z problémů mnohých kancelářských prostor. Jaroslav Vendl, Jan Kaňka a Petr Konečný, spolumajitelé firem VERTI a SilentLab, se je rozhodli řešit. Cílí na jednoduchost a funkční prostor, který se umí přizpůsobit přání klientů.

 

Seznamte se s MICROOFFICE SPARK⁴

Praha, dne 18. října 2023

S radostí vám představujeme nového člena SPARK FAMILY. Tato inovativní akustická místnost je díky svému exteriéru z práškově lakované oceli s nízkými nároky na údržbu vhodná pro výrobní, logistické, zdravotnické a kancelářské prostředí.

MICROOFFICE® nově i ve Frankfurtské škole financí & managementu

Praha, dne 19. září 2023

Frankfurtská škola financí & managementu je jednou z předních evropských obchodních
škol, které poskytují vynikající vzdělání v oblasti managementu a financí. V roce 2022 přišla
na řadu celková modernizace pracovních prostor. Tyto prostory byly nově navrženy s cílem
sloužit nejen jako designové kancelářské zázemí, ale zejména jako flexibilní místo pro setkání
studentů a konzultantů.

Víte, jak vznikaly naše první MICROOFFICE® a kdo za nimi stojí?

Praha, dne 8. září 2023

Architektonicko-projekční ateliér Progres architekti vznikl roku 2006. Za dobu existence ateliéru se architekti věnovali urbanismu, navrhovali sportoviště, veřejné stavby, kanceláře, byty i rodinné domy. Nejmenším měřítkem, ke kterému se prozatím dostali, jsou odhlučněné minikanceláře Microofice. Ty získaly ocenění Red Dot Design Award 2019, Big See Product Design Award 2019, German Design Award 2021 a mnohé další.

3 tipy, jak vytvořit to nejlepší místo pro práci a zvýšit produktivitu

Praha, dne 21. srpna 2023

Určitě to znáte. Vstoupíte do místnosti a cítíte se tam jako doma. Prostě všechno je vyladěné do posledního detailu a dokonale do sebe harmonicky zapadá. Stává se nám to v restauracích, v galeriích, divadlech, ale v kancelářích jen zřídkakdy. Čím to vlastně je? Může estetika prostředí zvýšit produktivitu práce?

Představujeme speciální spolupráci: SilentLab & Brunner UK Showroom v Londýně!

Praha, dne 1. srpna 2023

Toto unikátní partnerství vzniklo po letošním úspěšném veletrhu Clerkenwell Design Week, kde si naše revoluční MICROOFFICE® získala srdce návštěvníků. Nyní září na londýnské scéně přímo v srdci živého Clerkenwellu, v showroomu Brunner UK. Díky této spolupráci tak můžeme přinášet ticho a klid už i na londýnská pracoviště a přetvářet tak každý pracovní prostor na designové místo, kde se snoubí kreativita s produktivitou.

Americe věříme. Chceme, aby tvořila 50 procent našeho obratu, říká šéf české firmy

Praha, dne 28. července 2023

Společnost SilentLab, ve které je spoluzakladatelem, se věnuje akustickému řešení kanceláří. Pomáhá tak lidem zpříjemnit pracovní prostředí a vylepšit jejich výkonnost. My jsme se s Janem Kaňkou potkali v chicagském hotelu Hampton Inn, kde pobýval během veletrhu NeoCon, který je největším veletrhem průmyslového designu v USA, a kterého se SilentLab účastnila počtvrté v řadě. V rozhovoru jsme si povídali o tom, proč se firmě vyplatí vynakládat nemalé prostředky na účast na veletrzích, jak se liší americký trh od toho evropského i s čím bojují po covidu americké firmy.

Investice do akustiky v kanceláři jsou velmi efektivní, říká šéf SilentLab

Praha, dne 24. července 2023

Průzkumy ukazují, že vhodná akustika v kanceláři je základem pro pracovní výkon zaměstnanců. Vyplatí se ji řešit už ve fázi návrhu, ale existují i dodatečná opatření, která lze implementovat do stávajících prostor. „Investice do dobré akustiky se i v nejnáročnějších případech vrátí zhruba do půl roku,“ uvádí v rozhovoru Jaroslav Vendl, šéf společnosti SilentLab.

SilentLab nabízí chytré řešení – QUICK SHIP PROGRAM po celé Evropě

Praha, dne 19. července 2023

Program Quick Ship je nejlepší způsob, jak rychle získat naše ikonické produkty MICROOFFICE® PRIME a MICROOFFICE® QUADRIO I, které vám budou doručeny přímo do vaší kanceláře nebo na jiné předem určené místo kdekoliv v Evropě. V rámci programu Quick Ship jsou tyto vybrané produkty připraveny k odeslání během jednoho týdne, což vám zajistí, že naše vysoce kvalitní a moderní řešení obdržíte již za dva týdny od data objednávky.

Další Case study je venku, přesvědčte se sami.

Praha, dne 23. června 2023

Rychle rostoucí firma Contentful GmbH je jednou z nejvíce vážených softwarových
společností v Německu, která si ale zachovává duch startupu a pomáhá podnikům budovat
jedinečné digitální zážitky. Jejich záměrem bylo vytvořit nový standard dynamického
pracovního prostředí s jedinou podmínkou – zachovat energii úspěšného startupu, rozšířit
pracovní prostor a vnést do kanceláří život i světlo. Celého konceptu se ujali designéři
z toi toi toi creative studio. Zakladatelky studia implementovaly svůj inkluzivní designový
přístup do neuvěřitelných pěti podlaží nově postavené budovy v Berlíně s vizí propojit
moderní otevřený prostor s udržitelnými materiály a vintage prvky.

Objevte společnou CASE STUDY firem SilentLab a VERTI

Praha, dne 7. června 2023

„Jednoduché, elegantní, plně funkční a zaměřené na specifickou klientelu“. Takové bylo
zadání pro nové kanceláře a jednací prostory advokátní kanceláře Kocián Šolc Balaštík.
Advokátní kancelář si při jednání s klienty zakládá na reprezentativním vystupování
a vysoké diskrétnosti, kterým musí odpovídat také interiér zasedacích místností.

 

Chytrá řešení pro rušná pracoviště: Mobilní akustické místnosti podpoří efektivitu zaměstnanců

Praha, dne 31. května 2023

Dobře ví, jak chránit obchodní tajemství. Svou dokonalou technologií moderní akustiky dokáže zajistit maximální soukromí. Žádný hluk z ní neproniká ven, žádný ani dovnitř. Řeč je o mobilní akustické místnosti MICROOFFICE®, která umí plnit přání té nejnáročnější byznysové klientely a poskytne komfort i pro utajená jednání.

SILENTLAB @ NEOCON | CHICAGO | 12. -14. 6. 2023

Praha, dne 25. května 2023

Vyzkoušejte si naše revoluční akustická řešení a prozkoumejte nejnovější přírůstky do naší řady MICROOFFICE® na veletrhu NeoCon v Chicagu. Představíme vám inovativní návrhy, které upřednostňují pohodlí a klid na pracovišti. Nenechte si ujít příležitost objevit budoucnost akustického nábytku na stánku společnosti SilentLab.

Navštivte nás na mezinárodních veletrzích

Praha, dne 27. dubna 2023

Vyzkoušejte si nový MICROOFFICE® SPARK i ostatní produkty na některých z mezinárodních veletrhů, kterých se letos účastníme. Přijďte se podívat na nejnovější trendy ze světa designu, architektury a nábytku a také na nejnovější vychytávky produktů SilentLab.

Ticho léčí i v práci! Dopřejte ho sobě i svým zaměstnancům

Praha, dne 27. února 2023

Ticho je nejen zdravé, ale přispívá i k lepším pracovním výkonům. Jasné vědecké důkazy potvrzují požadavky zaměstnanců, kteří si paradoxně díky po pandemii uvědomili, že se dá pracovat v klidu, bez hlučné kanceláře a přeplněných open spaců.

Český design se může opět pochlubit svými úspěchy. Podívejte se

Praha, dne 9. února 2023

Čeští designéři vykročili do nového roku opět úspěšně. Za vynikající design posbírali už několik nejvyšších světových ocenění. Od návrhů umyvadel, přes altán či květináče nebo akustické kancelářské místnosti.

LMC zakotvilo v DOCKu. V nových kancelářích podle Feng Shui najdete i zenovou zahrádku a MICROOFFICE QUADRIO z dílny SilentLab

Praha, dne 7. února 2023

Společnost LMC, lídr na trhu online produktů pro hledání práce a vzdělávání, se přestěhovala z Lighthouse Towers v pražských Holešovicích do moderního komplexu DOCK in Five. Kanceláře, za jejichž realizací stojí společnost CAPEXUS, jsou v souladu s Feng Shui a budoucími trendy.

Navštivte nás na veletrzích v roce 2023!

Praha, dne 31. března 2023

Přijďte si vyzkoušet nový MICROOFFICE® SPARK i ostatní produkty na náš první letošní veletrh Stockholm Furniture Fair, který se koná od 7. do 11. února ve Stockholmu. V průběhu jara se na vás budeme těšit i na dalších veletrzích, které nás letos čekají, včetně Workspace Expo v Paříži od 4. do 6. dubna nebo Trends & Traditions 3. května v Kodani. Od 12. do 14. června nás můžete vidět také na veletrhu NeoCon v Chicagu.

Těšíme se na vaši návštěvu!

MICROOFFICE® – akustická miestnosť s plnohodnotným AV vybavením

Praha, dne 18. ledna 2023

Éra obľúbených open space kancelárií zo sebou prináša viac vzájomnej interakcie, ale taktiež väčší hluk a menej súkromia. Práve preto mnohí ľudia zostávajú po covidovej pandémii na home office. Ako priniesť zamestnancom komfort, ktorý poskytuje domáce prostredie do zdieľanej kancelárie?

Kdo z českých designérů a výrobců si letos zaslouží jedničku. Podívejte se

Praha, dne 27. prosince 2022

I MICROOFFICE UNIQ od českého SilentLabu si letos odnesl ocenění Red Dot Design Award. Má prosklenou střechu, špičkové akustické materiály, revoluční ventilační systém i propracované detaily.

Česká firma SilentLab vyhrála prestižní soutěž Archiproducts Design Awards 2022

Praha / Milano, 29. listopadu 2022

Česká firma SilentLab zvítězila se svou well-beingovou akustickou zasedací místností MICROOFFICE® REALM v mezinárodní designérské soutěži Archiproducts Design Awards 2022 (ADA). Nová akustická zasedací místnost, kterou tuzemský výrobce uvedl na trh letos na jaře, získala za pouhých pět měsíců, kdy byla uvedena na trh, již druhé mezinárodní designové ocenění. Slavnostní vyhlášení cen sedmého ročníku prestižní soutěže ADA 2022 se uskutečnilo 23. listopadu v Miláně. První ocenění Archiproducts Design Awards Winner 2020 získala společnost SilentLab za MICROOFFICE® QUADRIO.

SilentLab MICROOFFICE QUADRIO IV

Jsme mistři ve výrobě a prodeji tichých kanceláří na českém a slovenském trhu

Praha, dne 15. listopadu 2022

Konec roku 2022 se blíží a my v rámci hodnocení jeho úspěšnosti připomínáme eBook časopisu Facility Management Journal. V přehledu akustických budek prodávaných na českém a slovenském trhu 2022 byl uveden SilentLab jako nejprodávanější výrobce akustických zasedacích místností MICROOFFICE za rok 2021.

Pohodlí a klid na práci jako nutnost. Firmy čelí novým výzvám v péči o zaměstnance

Praha, dne 24. 10. 2022

Well-being je ve firmách po celém světě trendem napříč odvětvími. Co vlastně znamená a je na něj připraven váš podnik? Téma osobní pohody v práci nastolila generace mileniálů a její nutnost potvrdila i koronavirová pandemie, která zcela změnila pracovní podmínky a nároky zaměstnanců.

Well-being v práci jako benefit. Jak ho řeší vaše firma?

Praha, dne 20. 10. 2022

Pohodlí se v práci stalo vyhledávaným benefitem. Jako důležitou součást pracovního prostředí ho vnímá až 90 procent firem a zaměstnanců. Na well-being se už běžně ptají uchazeči při pohovorech o práci. Nejde přitom jen o příspěvky na multisport kartu nebo možnost uvařit si v práci dobré kafe, ale především o to vytvořit zaměstnancům kvalitní pracovní prostředí: přívětivé, moderní a s dostatkem soukromí.

Společnost SilentLab představí na mezinárodním veletrhu Orgatec 2022 jedinečnou funkčnost akustických místností MICROOFFICE®

Praha/Kolín nad Rýnem, dne 12. října 2022

Česká firma SilentLab, přední výrobce akustického kancelářského nábytku, zavítá potřetí v řadě na veletrh ORGATEC 2022, kde představí své akustické místnosti MICROOFFICE® nadupané novými funkcemi. Společnost SilentLab zde prezentuje nejnovější technologické funkce, jako jsou prokognitivní osvětlení, klimatizace a řada dalších. Prestižní mezinárodní veletrh zaměřený na kanceláře a pracovní prostředí se uskuteční v Německu, Kolíně nad Rýnem od 25. do 29. října 2022.

Veletrh Orgatec 2022: Odhalení novinek, párty i show

Zajímají vás novinky ze světa flexibilního pracovního prostředí? Chcete zažít skvělou párty a být u toho, až naše nové produkty poprvé spatří světlo světa? Nenechte si ujít další ročník mezinárodního veletrhu Orgatec, který po čtyřech letech znovu otevře své brány. Veletrh se koná 25.–29. 10. v Kolíně nad Rýnem. A náš stánek č. E-060 naleznete v hale 10.1.

Ještě komfortnější akustická zasedací místnost.  SilentLab přichází s produktovou novinkou MICROOFFICE REALM.

V Praze, dne 7. 9. 2022

Portfolio českého výrobce SilentLab se rozšířilo o novou wellbeigovou akustickou zasedací místnost MICROOFFICE REALM. Jejím cílem je poskytnout zaměstnanci příjemné a nikým nerušené prostředí na práci i odpočinek. Řadu mikrokanceláří, jejíž koncept je na trhu ojedinělý, tak doplňuje produkt, který přináší zcela nový pohled na pracovní prostředí.

Kanceláře už zaměstnancům nestačí, přejí si zeleň, terasy a kavárny

Home office během covidu vyvolal otázku, zda jsou ještě potřeba kancelářské prostory. Jsou. Jenže musí vypadat jinak než v předchozích letech a nabízet mnohem víc než dříve. To potvrdilo všech jedenáct oceněných realizací již šestého ročníku soutěže Kancelář roku.

YUAR architects navrhli pro FTMO kanceláře, které nespí a SilentLab byl u toho

FTMO, česká platforma pro obchodování na finančních trzích, v loňském roce získala ocenění Deloitte Technology Fast 50 za nejrychleji rostoucí mladou firmu ve střední Evropě. Firma přerostla svou původní kancelář na Opletalově ulici a své nové zázemí si vytvořila v horních patrech budovy Quadrio. Architekti z ateliéru YUAR pomohli obchodníkům vybudovat nový domov, který odráží inovativní a progresivní identitu firmy.

Projekt spolufinancovaný EU

Spolufinancovaný projekt EU

Praha, dne 12. července 2022

Společnost SilentLab směřuje své aktivity ke zdokonalování výrobního procesu svých unikátních produktů, posílení své pozice na tuzemském i zahraničním trhu a zkvalitnění pracovního prostředí.   Od roku 2022 realizuje společnost projekt, jehož předmětem je vývoj zařízení pro řízení teploty přiváděného vzduchu do prostředí mikrokanceláře v kooperaci s UCEEB. Hlavním cílem předkládaného projektu je vývoj zařízení pro řízení teploty přiváděného vzduchu skrze dílčí jednotlivé kroky. Jedná se o vývoj prototypu a jeho testování.

Doba je jiná a s ní i podmínky k práci. Trendem jsou akustické místnosti.

Praha, dne 27. června 2022

Pracovní návyky se změnily a s nimi i kanceláře. Zaměstnanci si zvykli na volnější režim a jen pozvolna se vracejí z home office. Firmy proto hledají způsoby, jak jim návrat zpříjemnit. Řešení nacházejí v akustických místnostech, které poskytují dostatek ticha, osvětlení, čerstvý vzduch a ideální teplotu.

Lidé kvůli hluku odmítají pracovat v open spacech. Jak to mají firmy řešit?

Praha, dne 27. června 2022

Téměř třem čtvrtinám zaměstnanců vadí hluk v kanceláři. Snižuje efektivitu práce průměrně až o šest procent, zvyšuje stres a je největším zdrojem nepohodlí, na které si lidé ve firmách stěžují, ukazuje řada zahraničních výzkumů.

Šestý ročník soutěže Kanceláře roku zná své vítěze

Praha, dne 27. června 2022

Jedenáct vítězů si během slavnostního galavečera v Paláci Žofín odneslo ocenění Kanceláře roku. Aktuální šestý ročník soutěže díky vysoce kvalitním přihlášeným realizacím potvrdil, že je špičkou v oblasti oceňování kvalitního pracovního prostředí a kancelářského designu. Vyhlášení letos podruhé proběhlo v letních měsících, přičemž přihlášky do soutěže posílaly nejen samotné soutěžící firmy, ale i architektonická studia. Soutěž již pošesté organizovala společnost Prochazka & Partners.

Best_of_NeoCon

Naše nová wellbeingová zasedací kancelář MICROOFFICE® REALM vyhrála prestižní ocenění v soutěži Best of NeoCon 2022.

Praha, dne 21. června 2022

Minulý týden jsme se účastnili veletrhu NeoCon v Chicagu, kde jsme poprvé představili naší novou MICROOFFICE® REALM. A víte co? Naše nová wellbeingová zasedací kancelář vyhrála zlaté ocenění v soutěži Best of NeoCon. Děkujeme všem za hojnou účast a budeme se těšit příští rok. Brzy se dočkáte i evropské premiéry na veletrhu Orgatec v Německu.

Časopis Global Design News připomněl, že naše MICROOFFICE® QUADRIO I získala ocenění The Chicago Athenaeum Good Design jako ideální místo pro osobní rozhovor s kolegou.

Praha, dne 18. května 2022

Jan Kalivoda a Vojtěch Kaas z Ateliéru PROGRES ve spolupráci se společností SilentLab představují akustickou a soukromou zasedací místnost MICROOFFICE® QUADRIO I., která je vhodná pro každou současnou kancelář. Projekt získal v roce 2020 ocenění The Chicago Athenaeum Good Design, můžeme jej tak označit za tzv. „revoluci v pracovním prostředí“.

Navštivte nás na veletrzích!

Praha, dne 3. května 2022

V nadcházejících měsících to máme v kalendáři pěkně nabité. Potkat se můžeme hned na několika mezinárodních akcích. Ta první se koná již tento týden v Kodani a je to veletrh Trends & Traditions. Poté se vypravíme do Londýna na veletrh Clerkenwell a do Paříže na Workspace Expo. Před začátkem letních prázdnin se na nás můžete těšit v Milanu na akci Fuorisalone a následně v Chicagu na obrovské show NeoCon. Uvidíte zde nejen naši vlajkovou loď MICROOFFICE® od té nejmenší PRIME nebo UNIQ až po největší QUADRIO IV. Letos přicházíme se spoustou produktových novinek.

Těšíme se na vaši návštěvu.

iF Design Award

Český výrobce akustického designu SilentLab vyhrál prestižní světovou soutěž iF Design Awards 2022

Praha, dne 2. května 2022

Česká firma SilentLab obdržela prestižní mezinárodní cenu IF Design Awards 2022. Tuzemský výrobce akustického designu zvítězil v kategorii Produktový design se svou akustickou místností MICROOFFICE® UNIQ. Soutěž IF Design Awards je jedním z nejstarších designérských ocenění, které upozorňuje na zajímavé designérské počiny již od roku 1954. Díky této ceně získává MICROOFFICE® UNIQ celosvětové prvenství v oboru, což pro český design znamená velký mezinárodní úspěch.

SilentLab a Vitra – nová spolupráce dvou luxusních českých nábytkářských značek

Praha, dne 19. dubna 2022

Český výrobce interiérové akustiky, firma SilentLab, uzavřel partnerství s předním světovým výrobcem nábytku společností Vitra ČR a Slovensko.  Mladá česká firma SilentLab vznikla před šesti lety jako startup a díky originálnímu řešení odhlučnění interiérů se rychle prosadila na tuzemském i zahraničním trhu. Od uzavřeného partnerství si obě firmy slibují propojení expertního pohledu na akustiku s unikátním funkčním designem, které bude mít ryze česko-slovenský původ. Společně plánují řadu projektů.

Přijďte navštívit náš stánek na veletrhu v Dánsku

Čas se krátí a u nás v SilentLab vrcholí přípravy na první z plánovaných veletrhů letošního roku. Těšíme se, až se s vámi opět osobně setkáme na našem prvním veletrhu letošního roku Trends & Traditions, který se koná v Kodaňi. Přijďte si osobně vyzkoušet komfort našich akustických zasedacích místností MICROOFFICE® na stánek číslo HV1500. Naleznete zde MICROOFFICE® PRIME A QUADRIO.

Jak se po pandemii proměnily kancelářské prostory?

Jako stálý člen České rady pro šetrné budovy jsme se účastnili výzkumu na téma vliv pandemie na opatření v kancelářích. Zajímá vás, jak hybridní práce proměnila administrativní prostory? Odpověď naleznete v novém článku euro.cz.

Designová akustická místnost společnosti SilentLab zajišťuje nerušenou práci

Jak efektivně řešit akustické problémy v kancelářích a veřejných prostorách vám  v rozhovoru pro portál Trend Watcher prozradí spolumajitel a obchodní ředitel Jan Kaňka.

Investice do akustických opatření se vrací v rámci měsíců

Pokud se kancelář vhodně akusticky ošetří, pozitivně se to projeví na efektivitě práce, říkají spoluzakladatelé společnosti SilentLab v rozhovoru pro KANCELÁŘE.CZ. Dozvíte se podrobnější informace, proč by firmy měly investovat do akustických řešení a jak se dá skloubit funkční řešení s designovým návrhem.

6. ročník prestižní soutěže Kanceláře roku zahájen

Jako partneři se opět společně s naší mateřskou společností VERTI CZ účastníme 6. ročníku soutěže Kanceláře roku. Slavnostní galavečer proběhne po loňském úspěchu opět v létě. Velmi nás těší, že kvalita pracovního prostředí se stále častěji dostává do popředí zájmu a my můžeme být u toho. Připomeňme si jednotlivé kategorie.

MICROOFFICE® – Produktivní na první pohled

Určitě to znáte. Vstoupíte do místnosti, nevíte čím to je, ale cítíte se tam jako doma. Prostě tam všechno do sebe harmonicky zapadá. Stává se nám to v restauracích, v galeriích, divadlech, ale v kancelářích jen zřídkakdy. Čím to? A může estetika prostředí zvýšit produktivitu práce?

Naše ticho je oficiálně výjimečné

Máme radost! Poslední měření TZUS (Technický a zkušební ústav stavební Praha) totiž
ukázalo, že naše MICROOFFICE® jsou co do akustiky nejlepší na trhu.

Testy, které odhalily výjimečnost našich MICROOFFICE®, probíhaly podle nové normy
ISO 23351-1:2020, dle které se v současnosti měří všechny odhlučněné objekty po celém světě.

Vyrobeno bez kompromisů v České republice

Naši firmu jsme založili před lety, sice na koleni, zato s obrovským nadšením v srdci. Chvíli nám trvalo, než jsme vychytali produkt, za který bychom se mohli postavit. Dnes ale můžeme říci, že jsme na výsledek opravdu hrdí. Naše vědomosti i tovární vybavení se za tu dobu změnily, nadšení máme ale pořád stejné, jako na začátku. Jak to? Neustupujeme ze svých zásad!

MICROOFFICE® je Mercedes mezi akustickými budkami, tvrdí zakladatel firmy SilentLab Jaroslav Vendl

Pojďme si připomenout naše začátky, když jsme před časem hráli vabank a všechno vsadili na unikátní design akustické místnosti MICROOFFICE® UNIQ. Jako první a dodnes jediná se totiž pyšní skleněnou střechou. Jak se firmě daří dnes a jaké s ní mají majitelé Jaroslav Vendl a Jan Kaňka plány, se dočtete v rozhovoru, který poskytli Euro.cz.

NeoCon již klepe na dveře

Posledním veletrhem, na který se letos podíváme, je NeoCon v Chicagu. Pokud jde o design interiéru, tak patří mezi nejdůležitější události roku. A to si nesmíme nechat ujít!

Co prosím? Hluk jako úhlavní nepřítel produktivity práce

Hluk patří mezi nejrozšířenější zdroje nepohodlí v kancelářích, nespokojenost s ním uvádí až 70 % zaměstnanců. Vysoká úroveň hluku snižuje efektivitu práce v průměru o 6 %, zvyšuje stres a spolu s ním stoupá i nemocnost pracujících. Architekti a projektanti kanceláří hluk ale často stále vnímají jen jako druhořadý problém. Změní to tzv. “Nový normál“?

Nejen o nových trendech v kancelářích jsme si povídali se Startupjobs

Jak nás i celý svět kanceláří ovlivnila pandemie? Co nás postavilo na nohy a jak se chystáme expandovat do Ameriky? Dočtete se v článku, který vznikl na základě rozhovoru s našimi řediteli Jardou a Hozou.

Technické okénko: Jak nám pomáhá 3D program Fusion 360?

Náš technický manažer MICROOFFICE® František Sehnal se rozepsal o přechodu na komplexní 3D řešení s programem Fusion 360. "Nyní máme s Fusionem mnohem větší jistotu v návrzích. Přechod na Fusion 360 byl pro nás plynulý. Fusion nám přinesl spoustu možností, vše kompletně v jednom programu. Od návrhu, přes rendery, fyzikální analýzy až po uvedení produktu do produkce."

Zpátky do kanceláří!

Avast ruší jídelnu a přidává 24 zasedaček

Takzvaný „nový normál“ odráží i přestavěné pražské kanceláře firmy, které se rozkládají na 12 800 metrech čtverečních a šesti patrech budovy zvané Enterprise. „Pracoviště nového typu musí být co nejflexibilnější a musí se přizpůsobit potřebám týmu i jednotlivce,“ říká Vlček. V budově přibylo 24 zasedacích místností, z toho čtrnáct formálních a deset neformálních. Novinkou je rovněž osm odhlučněných mikrokanceláří pro jednoho člověka.

Kulturio: Česká firma SilentLab opět bodovala na poli mezinárodního designu; obhájila BigSee Award

Česká značka SilentLab obdržela BigSee Award již potřetí. Její akustický nábytek – konkrétně modulární taburety PETAL a akustická křesla MYSPOT BOND – zvítězil v kategorii produktového designu. Dokazuje tak, že produkty mohou být designové stejně jako funkční.

SilentLab na Kancelářích roku

5. ročník soutěže Kanceláře roku,  kde jsme hrdým partnerem i členy odborné poroty, již zná své vítěze v 11 kategoriích.

Gratulujeme všem vítězům a máme radost, že naše produkty mohly k některým těmto vítězstvím přispět svou troškou do mlýna.

Trendspotting 2021: Stavební kameny dobré akustiky

Přibližně 3 z 10 lidí trpí v kanceláři nedostatkem akustického pohodlí. V LOVE THAT DESIGN sestavili seznam špičkových akustických prvků, které je třeba vzít v úvahu během fit-out fáze. Přizvali k tomu své talenty a konzultanty na akustiku, a podělili se o rady, tipy a triky v hlavní roli s našimi MICROOFFICE®!

Na úspěch našich MICROOFFICE® navázal akustický nábytek s oceněním BigSee Award

Už potřetí se nám podařilo obhájit ocenění BigSee Award. V kategorii produktového designu pro ročník 2021 bodoval tentokrát akustický nábytek, konkrétně modulární taburety PETAL a akustické křeslo MYSPOT BOND. Oba produkty dokazují, že funkční produkty mohou zároveň sloužit i jako designové kousky.

SilentLab ve Forbes

Nevšední loňský rok byl jak na horské dráze. Rok 2020 a naše plány do budoucna shrnuje pro Forbes ředitel Jaroslav Vendl.

Rok bohatý na mezinárodní ocenění uzavřela cena GOOD Design Award

Naše MICROOFFICE® sesbíraly v uplynulém roce celkem čtyři prestižní designová ocenění. Nejnovějším přírůstkem je cena Good Design Awards, kterou už od roku 1950 uděluje Chicagské muzeum architektury a designu.

Designové kousky roku 2020 podle Novinky.cz

Nechte se inspirovat zajímavostmi, které se v oblasti designu objevily v roce 2020! Novinky.cz mezi ně zařadily i naše MICROOFICE® UNIQ a QUBIC, jakožto místa klidu v hlučných kancelářích, nebo v současné době i bezpečně izolované pracoviště.

Proti šedi s našimi MICROOFFICE®!

České MICROOFFICE® dobývají svět open spaců a úspěšně sbírají mezinárodní ocenění.

MICROOFFICE® QUADRIO I získala ocenění Archiproducts Design Awards

Minimalistický vzhled, funkční design a výkonná ventilace. Naše akustické místnosti letos díky nim úspěšně sbírají mezinárodní designová ocenění v kategorii kancelářského nábytku. Kromě cen BigSee Awards a German Design Award letos získaly i ocenění Archiproducts Design Awards.

Sixtysix Magazin: V top telefonní budce navržené SilentLab

Jak jedna pražská společnost přináší revoluci ve fungování světa

Důvody, proč si pořídit MICROOFFICE®

Soukromí a klid, výjimečné akustické vlastnosti nebo unikátní design...Vybíráme pro Vás neprůstřelné argumenty, proč je právě MICROOFFICE® novým must have produktem do Vaší kanceláře.

Akustické místnosti MICROOFFICE® PRIME a MICROOFFICE® UNIQ získaly prestižní German Design Award

Prestižním německým oceněním German Design Award se mohou pyšnit hned dvě z našich akustických místností a to MICROOFFICE® UNIQ a MICROOFFICE® PRIME.

Nový Clarity System

Chceme, aby se Vám v MICROOFFICE® pracovalo co nejlépe. Uvědomujeme si současný důraz nejen na klidné, ale i bezpečné prostředí. Nový Clarity System funguje na principu tzv. ionizace, která ze vzduchu odstraňuje prach, eliminuje pachy, vybíjí statickou elektřinu a neutralizuje nebezpečné mikroorganismy.

Už podruhé jsme získaly mezinárodní ocenění BigSEE Award

V loňském roce společnost SilentLab uspěla s produktem MICROOFFICE UNIQ, letos do soutěže přihlásila MICROOFFICE QUADRIO I. Odhlučněná mikrokancelář pro dvě až čtyři osoby zaujala porotu svým minimalistickým designem, výkonnou ventilací a důrazem na kvalitní akustické materiály.

Dezeen.com: SilentLab odhaluje kolekci samostatných akustických místností, které chrání pracovníky před „nadměrným hlukem“

Kolekce uzavřených pracovních prostorů, označovaná jako „revoluce v pracovním prostředí“, může být instalována v jakékoli kanceláři a vytvářet akusticky oddělené jednotlivé pracovní plochy nebo zasedací místnosti.

SilentLab nyní i v pCon produktové knihovně

Produkty Silent Labu zařadil do své nabídky pCon.planner, který je profesionálním řešením pro plánování prostoru. Umožňuje vytváření projektů interiérového designu s využitím široké škály produktů předních značek.

Česká společnost SilentLab na veletrhu NeoCon

Česká společnost SilentLab vystavovala v červnu 2019 s podporou kanceláře CzechTrade a generálního konzulátu v Chicagu své unikátní akustické místnosti, které nedávno získaly nejprestižnější mezinárodní designové ocenění Red Dot Design Awards 2019 v kategorii produktový design, poprvé v USA na veletrhu NeoCon. Veletrh NeoCon je vůbec největším veletrhem průmyslového designu v USA se zaměřením na kancelářský nábytek a průmyslový design.

SilentLab má designové ocenění Red Dot Design Awards 2019

Česká společnost SilentLab obdržela to nejprestižnější mezinárodní designové ocenění. Red Dot Design Awards 2019 získaly hned dva její stěžejní produkty: MICROOFFICE® UNIQ a MICROOFFICE® CUBIQ, unikátní akustické místnosti, které vyhrály v kategorii Produktový design.

Ticho léčí. A taky zvyšuje efektivitu práce

Je to prokazatelný a jistě i zcela pochopitelný fakt – ticho a příjemné lidské prostředí zvyšuje efektivitu zaměstnanců. Nedávný průzkum společnosti JLL vytvořený za pomoci dotazování 2 500 kancelářských pracovníků přináší naprosto srozumitelné výsledky:

SilentLab na Red Dot Design Awards 2019

Česká společnost SilentLab obdržela to nejprestižnější mezinárodní designové ocenění. Red Dot Design Awards 2019 získaly hned dva její stěžejní produkty: MICROOFFICE® UNIQ a MICROOFFICE® CUBIQ, unikátní akustické místnosti, které vyhrály v kategorii Produktový design.

Češi bodovali na designérských Oscarech. Vyhrálo dřevěné prkénko i akustické místnosti

Mezinárodní ocenění designu Red Dot Design Award získala podle zjištění Hospodářských novin řada českých značek. Jednou z úspěšných byla firma SilentLab, která se do soutěže přihlásila s odhlučněnými kancelářemi. Podívejte se na další české produkty, které v soutěži přezdívané designérský Oscar bodovaly.

Deset českých projektů získalo prestižní ocenění Red Dot.

Porota ocenila akustické místnosti, novou škodovku, retrotramvaj či netradiční lavičky a koše.

Deset českých projektů letos uspělo v prestižní soutěži Red Dot Design Awards 2019 v konkurenci více než 5500 produktů z 55 zemí světa. Ocenění za produktový design, komunikační design a designový koncept obdrželo celkem 1549 návrhů. Tuzemské firmy se v této soutěži dlouhodobě prosazují, od roku 2010 již získalo „červený puntík“ 91 z nich. Cenu laureáti obdrží v červenci v německém Essenu.

Minimalist Design and Focus-Enabling Acoustics

MICROOFFICE® PRIME is SilentLab's latest office solution.

Czech acoustics pioneer SilentLab presents another innovation in the field of sustainable sound solutions for the office. MICROOFFICE® PRIME is the newest addition to their flagship MICROOFFICE® product line of acoustic workspaces.

Ideální zasedačka? Aby v ní nebylo dusno a špatná akustika

Jak by měla vypadat ideální zasedačka? Co by v ní nikdy nemělo chybět? A co by v ní naopak nikdy nemělo být? S touto sadou otázek jsme oslovili hlavní partnery soutěže Zasedačka roku. Tady jsou jejich rady a zkušenosti:

Nenechte se rušit – firma SilentLab dodává ticho tam, kde chybí

Efektivitu práce ovlivňuje mnoho faktorů. Fyzický stav pracujícího, dále jeho motivace, v mnoha případech síla jeho vůle. V neposlední řadě hraje roli také okolí. Nepořádek na stole? Kolega si donesl na oběd syrečky? Anebo je všude takový hluk, že by těch známých špendlíků na podlahu musel spadnout celý pytel, aby to bylo vůbec slyšet? I v takovém prostředí si však člověk může vytvořit svou „oázu klidu“.

Heslem české firmy SilentLab by mohlo být „ticho nad zlato“. Firma se totiž zaměřuje na výrobu tichých mobilních kanceláří, závěsných telefonních boxů či například akustických taburetů. Veškeré jejich výrobky mají za cíl jediné – poskytnout lidem co nejklidnější pracovní prostředí. To podle firmy zvyšuje produktivitu práce až o 10 % denně.

How to Find Private Space at Work

MICROOFFICE® sustainable sound solution by SilentLab.

SilentLab’s MICROOFFICE® collection by architects Vojtech Kaas and Jan Kalivoda is a sustainable sound solution for the workplace. MICROOFFICE® PRIME, the bright and airy MICROOFFICE® UNIQ, the larger MICROOFFICE® CUBIQ and the modular MICROOFICE® QUADRIO are self-contained private workspaces ready for use in any office, without the need for structural modifications or renovations.

České firmy mění přístup k modernizaci nových i starých budov po celém světě

Kancelářský prostor se v posledních letech rychle mění a klade důraz na flexibilitu. Zdravé pracovní prostředí, vhodné osvětlení, akustika nebo produktivita v minulosti nebyly v českých kancelářích důležitými tématy. V nových projektech se na obojí již poměrně běžně myslí, starší budovy ale také musí držet krok s dobou.

Svá řešení nabízí Spaceti nebo MicroOffice, původem české firmy zabývající se nástroji chytré spolupráce a flexibilního pracoviště. Obě společnosti jsou zárověň partnery v soutěži CBRE Zasedačka roku.

SilentLab Unveils New MICROOFFICE®

A groundbreaking workplace evolution from a dynamic team of acoustics experts.

MICROOFFICE® UNIQ, the larger MICROOFFICE® CUBIQ and the modular MICROOFICE® QUADRIO are self-contained private workspaces ready for use in any office, without the need for structural modifications or renovations. By merging cutting-edge acoustic technology with an iconic design style, SilentLab has developed a solution that ensures silence and privacy while integrating seamlessly with its environment.

Culture@SilentLab – Five Questions with Jan Kanka

This years Orgatec is about culture@work and visionary concepts for a new working culture. Officerepublic is interested in how participants in the Orgatec describe the culture in their own company and their vision on the workplace of the future.

To clarify this vision, we asked five questions to more than 400 participating office furniture manufacturers. We publish the answers we receive in a series on OfficeRepublic: “Culture @”. This article is about Culture@Silentlab with the companies CEO Jan Kanka

Chcete zažít opravdovou revoluci v pracovním prostředí a zvýšit efektivitu vašich zaměstnanců na maximum? Pořiďte do vaší firmy MICROOFFICE®.

Firmy od svých zaměstnanců vyžadují špičkové výkony, ale na oplátku by jim taky měly umět nabídnout klidné místo, kde se lidé budou moci bez vyrušování soustředit. Běžné zasedačky to nesplňují, protože jsou prakticky permanentně plné.

Vybudovat tiché místo na práci nebo důležitá jednání však neznamená, že by bylo nutné rozebrat open-space do posledního šroubku a celý ho přestavět. Řešení je mnohem jednodušší, stačí do něj umístit jednu nebo více unikátních akustických místností. Ty nejmodernější aktuálně představuje společnost SilentLab, která se zabývá akustikou kancelářských prostor. Firmám nabízí menší MICROOFFICE® UNIQ nebo větší MICROOFFICE CUBIQ.

Soutěž o podnikatelský příběh roku 2017.
Podpořte SilentLab svým hlasem.

SilentLab - Vadil jim rostoucí hluk v otevřených kancelářích, proto začali hledat cesty, jak zaměstnancům ulevit. Vyrábějí odhlučněné minikanceláře, stěnové obklady, paravány, nabízejí poradenství. Pracovníci, kteří nebojují s hlukem, jsou podle nich šťastnější a produktivnější.

Před třemi lety Jaroslav Vendl a Petr Konečný rozbíhali společnost, která prodává prosklené příčky do kanceláří. Čím víc kancelářských prostor se svým podnikáním navštívili, tím víc si uvědomovali, jak je toto prostředí hlučné a plné rušivých vlivů.

Začali proto uvažovat o akustických řešeních, která by jim pomohla jejich produkt vylepšit. Projekt SilentLab se začal rýsovat poté, co potkali Jana Kaňku, absolventa oboru akustika na stavební fakultě ČVUT a jednoho z mála lidí v Česku, jenž má o problematice zvuku ve stavebnictví širší povědomí. Stačilo několik vzájemných setkání a nápad obchodu s tichem byl na světě.

 

Řešení akustiky dodatečně se kancelářím prodraží

Většina firem akustický komfort v administrativních prostorách neřeší. Hluk a horší srozumitelnost mají přitom významný vliv na výkon zaměstnanců. V akusticky neupraveném open spacu pracuje člověk přibližně půl hodiny každý den neefektivně.

Uši pracují 24 hodin denně. Vnímají vyzvánění telefonů, hovory kolegů, klapání podpatků na chodbě nebo puštěnou televizi. Kvůli hluku jsou lidé ve velkoprostorových kancelářích méně produktivní, přičemž s pozorností mají větší problém introverti než extroverti. Převážná většina firem se však zvýšenou hlučností v pracovním prostředí nijak zvlášť nezabývá. Důvodem je to, že společnosti často vůbec netuší, že by měly akustiku řešit. A obvykle to nevědí ani architekti, kteří podnikům tyto prostory navrhují.

Jan Kaňka, Co-Founder SilentLab: „Odhlučněné akustické místnosti do officů jdou na dračku“

V BusinessAnimals.cz milujeme firmy, které nabízí neobvyklé produkty a razí neotřelou cestu. Ať už jde o technické vychytávky nebo cokoliv, co se vymyká normálu, zajímá nás to. SilentLab vyrábí akustický nábytek.

Akustický? Ano, slyšíte dobře. Ve světě je to obrovský trend a 29letý managing partner Honza Kaňka se svým týmem ho přináší do Česka. Akustika pracovního prostředí je klíčová, zvlášť v moderních open spacech. Na úspěšné cally potřebujete klid, a pokud se už nechcete zavírat na záchodě při každém důležitém telefonátu, koupíte si jednoduše na telefonování odhlučněnou akustickou místnost. „Vypadá skoro jako londýnská telefonní budka, možná proto se na veletrhu tak líbila Britům,“ směje se Honza, když vlajkovou loď své firmy předvádí. Jak se mu inovativní produkt prodává?

SilentLab propojuje design s akustickým komfortem

Nikdy není úplně jednoduché propojit exaktní vědu a kvalitní design. Jednou z firem, pro které je tato kombinace klíčová, je společnost SilentLab. Nabízí akustický komfort, kvalitu a designová řešení.

Ve své práci se zaměřuje na tři základní oblasti, respektive prostředí, která díky svým řešením vylepšuje. Akustika velkoprostorových kanceláří různých rozměrů je dnes díky zvyšujícímu se množství takových pracovišť stále aktuálnějším tématem. Její kvalita ovlivňuje příjemnost pracovního prostředí a tedy výkon i spokojenost zaměstnanců. V místech, kde se konají konference nebo přednášky, je naopak cílem, aby akustika omezila rušivé vlivy a zvýraznila hlas řečníka. Třetím tématem, na který se SilentLab zaměřuje, jsou pak společné prostory jako vstupní haly nebo recepce.

Firma z Měcholup bojuje i proti hluku v open spacech. Máme zahraniční ambice, říká spoluzakladatel

Nemůžete se soustředit na práci, protože o stůl vedle se kolega po telefonu snaží prodat produkt, nebo tam zrovna probíhá improvizovaný míting. To snižuje produktivitu a zaměstnavatel přichází o peníze vynaložené na mzdách. Další scénář: Když si potřebujete zatelefonovat, třeba domů, kolegové slyší každé Vaše slovo, a to není zrovna příjemné.

Nešvary moderních kancelářských prostor, čím dál častěji takzvaných „open officů“, mají hodně co dočinění s akustikou. Tomu chce se svými řešeními učinit přítrž česká firma z Horních Měcholup SilentLab. O trendech v kancelářské architektuře, jejích produktech i zahraničních ambicích jsme se bavili se spoluzakladatelem Janem Kaňkou.